Busstasjonen skal bli park

Publisert

I Torrevieja er man i gang med å flytte busstasjonen ut av sentrum. Rådhuset har nå satt i gang prosessen med å omregulere dagens busstasjon så dette kan bli et nytt grønt-område.

Dagens buss-stasjon ligger på et 3400 kvadratmeter stort område inne i sentrum, noe som går at alle busser som går inn og ut her mister mye tid i det man må gjennom mye trafikk og mange kryss.

Den nye buss-stasjonen i Torrevieja skal bygges på et 12.000 m2 stort område like utenfor bykjernen, noe som vil spare bussen mye tid. Det blir enklere å bevege seg mellom regionens mange urbanisasjoner og busstasjonen. Dagens anlegg ligger upraktisk til i sentrum og er på private hender.

Les vår: Transport-guide til Alicante Flyplass

Likte du artikkelen? Meld deg på nyhetsbrevet og følg oss på Facebook!
Banner promoting the Health Premium Card and personal health plan (Din personlige helseplan) with an elderly couple photo and hospital logos (Hospital Quirón Salud Torrevieja).

Flere relaterte nyheter