19.5 C
Alicante
30.4 C
Málaga
19 C
Las Palmas de Gran Canaria

Torrevieja ser kraftig fall i nye Covid smittede

I Torrevieja er antallet nye smittede på vei ned. Også Orihuela ser man en positiv utvikling mens situasjonen i Santa Pola er alarmerende med nesten dobbelt så mange nye tilfeller siste 14 dager. Også i Rojales ser man økende antall nye smittede.

Testet positivt for Covid-19 siste 14 dager i Vega Baja regionen, pr. kommune, med historiske data:

Kommune12.Nov2.Nov26.Okt19.Okt9.Okt30. Sept
Guardamar16131091212
Orihuela21632419615212993
Pilar de Horadada394427242534
Rojales2618101566
Santa Pola7236253252
Torrevieja508059506150
Elche614
*Tallene viser antall som har testet positivt for Corona viruset siste 14. dagers periode. Data kommer direkte fra den offisielle helsemyndigheten for Valencia Regionen (GVA).

Til tross for økende tall er smitte-nivåene i på Costa Blanca noen av de laveste på det spanske fastlandet.

Testet positivt for Covid-19 siste 14 dager pr 100.000 innbyggere i Spania:

Region13.nov2.Nov26.Okt14.Okt
Andalucia548545,33327,17198,94
Kanariøyene8276,4481,4182,75
Katalonia574726,70447,73
Valencia regionen (Alicante, Valencia, Castellon)311225,79153,16101,96
Madrid324403,58421,62463,14
Murcia750565,03379,41325,66
Navarra7511193,491062,80774,06
Baskerland790640,96430,34

*Tallene kommer direkte fra det spanske helse-departementet, Ministerio de Sanidad.

Kommentarer

SpaniaPosten
Etablert i 2002. SpaniaPosten publiseres på papir i Alicante og Malaga-provinsene. Våre skribenter er fastboende i Spania og fagfolk med årtier av erfaring fra nettopp Spania.

Vaksinene kommer til Spania

EU godkjenner Pfizers vaksine for Covid-19 for bruk fra og med 29. desember og vaksinen fra Moderna fra 12. januar. Det er...

Regjeringen er altfor optimistisk om økonomien i Spania

OECD estimerer at den spanske økonomien vil komme tilbake med bare 5% vekst i året som kommer. Dette er halvparten av estimatet...

80% fall i omsetningen

Taxinæringen i turistbyen Benidorm melder om et fall i omsetningen på 90%. På taxisentralen har antallet telefonsamtaler gått fra 1000 hver dag...

Dobbling av nye Covid-smittede i Torrevieja

I første halvdel av november gikk antalet smittede ned betraktelig i Torrevieja. Nå mot slutten av måneden er antall smittede igjen opp...

Relaterte saker

Dobbling av nye Covid-smittede i Torrevieja

I første halvdel av november gikk antalet smittede ned betraktelig i Torrevieja. Nå mot slutten av måneden er antall smittede igjen opp...

Leter etter restene av 17 henrettede i Orihuela

Det er Generalitat Valencia, som står bak utgravingen av en massegrav i Orihuela. Familiene til de 17 henrettede republikanerne har i flere...

Sprengte 14 leiligheter i Torrevieja – 50 åring pågrepet

Politiet i Torrevieja søkte i over to døgn etter mannen som var mistenkt for å ha stått bak eksplosjonen som ødela 14...

Vega-Baja: Sykehus-direktøren sier viruset er «under kontroll»

Ledelsen på Hospital Vega Baja sier at smitte-situasjonen er under kontroll etter at man har sett en økning i antallet nye tilfeller...

Vil bygge lokatog mellom Torrevieja og Orihuela

Ordførerne i Torrevieja og Orihuela får støtte fra Alicante-provinsen for «trikken» som vil knytte de to største byene i Vega Baja-regionen tettere...

Økende Covid smitte i Torrevieja og Orihuela

Tallene for nye som har testet positive øker i Vega Baja-regionen som inkluderer Torrevieja, Orihuela Costa og Guardamar.

Eiendomskatten i Torrevieja settes ned

Torrevieja kommune har vedtatt at man setter ned eiendomsskatten, IBI. Rådhuset sier de slik hjelper sine innbyggere i en...

Forsatt økende smitte i Orihuela, Elche, Elda og Pinoso

Til tross for at man i disse kommunene innførte en rekke nye restriksjoner 17. oktober har smitten fortsatt å øke. Verst er...

Flere nye Covid smittede i Torrevieja og Orihuela

Tallene for nye som har testet positive øker i Vega Baja-regionen som inkluderer Torrevieja, Orihuela Costa og Guardamar. Nye smittede er ned...

Innbyggerne i Torrevieja vil ha bedre veier og parker

Rådhuset i Torrevieja har mottatt til sammen 86 forslag fra byens innbyggere gjennom ordningen hvor innbyggerne kan få komme med sine ideer.