20.8 C
Alicante
30.4 C
Málaga
20 C
Las Palmas de Gran Canaria

Torrevieja ser kraftig fall i nye Covid smittede

I Torrevieja er antallet nye smittede på vei ned. Også Orihuela ser man en positiv utvikling mens situasjonen i Santa Pola er alarmerende med nesten dobbelt så mange nye tilfeller siste 14 dager. Også i Rojales ser man økende antall nye smittede.

Testet positivt for Covid-19 siste 14 dager i Vega Baja regionen, pr. kommune, med historiske data:

Kommune12.Nov2.Nov26.Okt19.Okt9.Okt30. Sept
Guardamar16131091212
Orihuela21632419615212993
Pilar de Horadada394427242534
Rojales2618101566
Santa Pola7236253252
Torrevieja508059506150
Elche614
*Tallene viser antall som har testet positivt for Corona viruset siste 14. dagers periode. Data kommer direkte fra den offisielle helsemyndigheten for Valencia Regionen (GVA).

Til tross for økende tall er smitte-nivåene i på Costa Blanca noen av de laveste på det spanske fastlandet.

Testet positivt for Covid-19 siste 14 dager pr 100.000 innbyggere i Spania:

Region13.nov2.Nov26.Okt14.Okt
Andalucia548545,33327,17198,94
Kanariøyene8276,4481,4182,75
Katalonia574726,70447,73
Valencia regionen (Alicante, Valencia, Castellon)311225,79153,16101,96
Madrid324403,58421,62463,14
Murcia750565,03379,41325,66
Navarra7511193,491062,80774,06
Baskerland790640,96430,34

*Tallene kommer direkte fra det spanske helse-departementet, Ministerio de Sanidad.

Relaterte saker

- Advertisement -