13.8 C
Alicante
30.4 C
Málaga
19.1 C
Las Palmas de Gran Canaria

Oppdatert: Smittekart Torrevieja og nabokommunene

Etter julefeiring og nyttårsmarkering har smitte-raten i hele Spania økt betrakelig. Torrevieja-regionen er ingen unntak man man ligger godt under snittet for både Spania (2574) og Valencia-regionen (1823,77).

Smitten er størst i Santa Pola blant turistbyene syd på Costa Blanca. Rojales er blant de kommunene med minst registrert smitte.

Personer som har testet positive for Corona-viruset pr. 100.000 innbyggere siste 14. dager:

Vega Baja30.mars 20219.Des 20215. Januar
Torrevieja10.8369.68993.30
Orihuela28.42174.51996.11
Guardamar19.55328.101,312.39
Rojales11.79341.91521.86
San Miguel33.15285.131,140.50
Santa Pola24.76147.131,490.43
Tallene kommer direkte fra Valencia-regionens helsemyndighet Conselleria de Sanidad Universal y Salud Pública.

Til sammenlikning er smitte-raten pr. 100.000 i Oslo og bydelene mellom 1,542.2(Nordstrand) og 2,338.8 (Grorud).

Relaterte saker

- Advertisement -