Oppdatert: Smittekart Torrevieja og nabokommunene

Publisert

Etter julefeiring og nyttårsmarkering har smitte-raten i hele Spania økt betrakelig. Torrevieja-regionen er ingen unntak man man ligger godt under snittet for både Spania (2574) og Valencia-regionen (1823,77).

Smitten er størst i Santa Pola blant turistbyene syd på Costa Blanca. Rojales er blant de kommunene med minst registrert smitte.

Personer som har testet positive for Corona-viruset pr. 100.000 innbyggere siste 14. dager:

Vega Baja30.mars 20219.Des 20215. Januar
Torrevieja10.8369.68993.30
Orihuela28.42174.51996.11
Guardamar19.55328.101,312.39
Rojales11.79341.91521.86
San Miguel33.15285.131,140.50
Santa Pola24.76147.131,490.43
Tallene kommer direkte fra Valencia-regionens helsemyndighet Conselleria de Sanidad Universal y Salud Pública.

Til sammenlikning er smitte-raten pr. 100.000 i Oslo og bydelene mellom 1,542.2(Nordstrand) og 2,338.8 (Grorud).

Likte du artikkelen? Meld deg på nyhetsbrevet eller følg oss på Facebook! Og om du føler deg litt generøs, spander en kaffe på redaksjonen! ??? 🚀☕ Takk!

Forsikring av leiebil i Spania?

Spørsmål om forsikring av leiebil i Spania er et tema som går igjen blant nordmenn som leier bil i Spania. Mange er usikre på hva "standard" forsikring inkluderer og...

Nyttig å vite:

Relevante nyheter