31.6 C
Alicante
30.4 C
Málaga
28.1 C
Las Palmas de Gran Canaria

Økende men fortsatt lav smitte i Torrevieja

I Torrevieja har 29 personer testet positivt for Corona-viruset siste 14. dager. Smitten i saltbyen har mangedoblet seg i perioden etterpåskeferien.

Til tross for dette er smitten her moderat og langt under snittet i Spania. Snittet for hele Spania er 230. I Andalucia er 263,42 smittede pr 100.000 og på Kanariøyene 140.

Den eneste kommunen i regionen hvor smitten er lavere nå etter siste oppdatering er i Orihuela. Kommunen har under mesteparten av pademien hatt regionens høyeste smitte-tall og man har her holdt på strenge restriksjoner mens man myknet opp i nabokommunene.

Tallene for Valencia-regionen har lenge vært de laveste i Spania. I snitt har regionen nå 39.27 smittede pr 100.000 innbyggere siste 14. dager. Opp fra rundt 28 en måned tilbake.

Personer som har testet positive for Corona-viruset pr. 100.000 innbyggere siste 14. dager.

Vega Baja11.mars30.mars19.April
Torrevieja16.810.834.8
Orihuela63.3028.4223.25
Guardamar39.0919.5545.61
Rojales82.5311.7929.48
San Miguel165.7333.150
Santa Pola24.7637.14
Tallene kommer direkte fra Valencia-regionens helsemyndighet Conselleria de Sanidad Universal y Salud Pública.

Relaterte saker

- Advertisement -