13.8 C
Alicante
30.4 C
Málaga
19.1 C
Las Palmas de Gran Canaria

Kraftige fall i antall nye smittede i Torrevieja og Orihuela

Over mesteparten av Vega Baja området ser man store fall i antallet nye smittede. Siden begynnelsen av desember er smitten halvert eller bedre i kommuner som Torrevieja, Rojales, Orihuela og Guardamar. Unntaket er Elche man til tross for fallende smitte ser alarmerende høye tall.

For hele Valencia-regionen har antallet smittede steget noe i snitt siste uken. Dette gjør at presidenten for regionen sier at man vurderer en innstramming av reglene om denne tendensen fortsetter.

Testet positivt for Covid-19 siste 14 dager i Vega Baja regionen, pr. kommune, med historiske data:

Kommune12.Des2.Des24.Nov12.Nov2.Nov26.Okt19.Okt9.Okt30. Sept
Guardamar7262716131091212
Orihuela388012021632419615212993
Pilar de Horadada224541394427242534
Rojales1434362618101566
Santa Pola4469687236253252
Torrevieja4399107508059506150
Elche534629582614
*Tallene viser antall som har testet positivt for Corona viruset siste 14. dagers periode. Data kommer direkte fra den offisielle helsemyndigheten for Valencia Regionen (GVA).

Testet positivt for Covid-19 siste 14 dager pr 100.000 innbyggere i Spania:

Region12.Des09.Des3.Des25.Nov13.nov2.Nov26.Okt14.Okt
Andalucia147171249395548545,33327,17198,94
Kanariøyene102938477,468276,4481,4182,75
Katalonia191187213299,8574726,70447,73
Valencia regionen (Alicante, Valencia, Castellon)200194238281311225,79153,16101,96
Madrid207190223261324403,58421,62463,14
Murcia139148204385750565,03379,41325,66
Navarra1882026953397511193,491062,80774,06
Baskerland275286360547790640,96430,34

*Tallene kommer direkte fra det spanske helse-departementet, Ministerio de Sanidad.

Relaterte saker

- Advertisement -