13.8 C
Alicante
30.4 C
Málaga
19.1 C
Las Palmas de Gran Canaria

Dobbling av nye Covid-smittede i Torrevieja

I første halvdel av november gikk antalet smittede ned betraktelig i Torrevieja. Nå mot slutten av måneden er antall smittede igjen opp med nesten dobbelt så mange som har testet positivt for Coronaviruset sammenliknet med siste oppdatering 12.november.

Utviklingen i Orihuela er positiv hvor antallet nye smittede går kraftig ned. Orihuela har lenge hatt regionens strengeste tiltak for smitte-vern, noe som endelig ser ut til å gi resultater.

Testet positivt for Covid-19 siste 14 dager i Vega Baja regionen, pr. kommune, med historiske data:

Kommune24.Nov12.Nov2.Nov26.Okt19.Okt9.Okt30. Sept
Guardamar2716131091212
Orihuela12021632419615212993
Pilar de Horadada41394427242534
Rojales362618101566
Santa Pola687236253252
Torrevieja107508059506150
Elche582614
*Tallene viser antall som har testet positivt for Corona viruset siste 14. dagers periode. Data kommer direkte fra den offisielle helsemyndigheten for Valencia Regionen (GVA).

Valencia regionen har fortsatt noen av de lavesgte smitte-tallene for fastlands-Spania. Tallet i snitt for regionen er ned rundt 10% fra siste oppdatering 13. november.

Testet positivt for Covid-19 siste 14 dager pr 100.000 innbyggere i Spania:

Region25.Nov13.nov2.Nov26.Okt14.Okt
Andalucia395548545,33327,17198,94
Kanariøyene77,468276,4481,4182,75
Katalonia299,8574726,70447,73
Valencia regionen (Alicante, Valencia, Castellon)281311225,79153,16101,96
Madrid261324403,58421,62463,14
Murcia385750565,03379,41325,66
Navarra3397511193,491062,80774,06
Baskerland547790640,96430,34

*Tallene kommer direkte fra det spanske helse-departementet, Ministerio de Sanidad.

Relaterte saker

- Advertisement -