13.7 C
Alicante
30.4 C
Málaga
19 C
Las Palmas de Gran Canaria

Dobbelt så mange nye smittede Orihuela og Guardamar

Antallet nye smittede er relativt stabilt i Torrevieja og i Rojales mens kan ser kraftig økning i Elche, Orihuela og Guardamar. Pilar de Horadada har de laveste smittetallene i Vega Baja.

Testet positivt for Covid-19 siste 14 dager i Vega Baja regionen, pr. kommune, med historiske data:

Kommune28.des12.Des2.Des24.Nov12.Nov2.Nov26.Okt19.Okt9.Okt
Guardamar1472627161310912
Orihuela803880120216324196152129
Pilar de Horadada52245413944272425
Rojales16143436261810156
Santa Pola504469687236253252
Torrevieja5843991075080595061
Elche707534629582614
*Tallene viser antall som har testet positivt for Corona viruset siste 14. dagers periode. Data kommer direkte fra den offisielle helsemyndigheten for Valencia Regionen (GVA).

Testet positivt for Covid-19 siste 14 dager pr 100.000 innbyggere i Spania:

Region24.Des12.Des09.Des3.Des25.Nov13.nov2.Nov26.Okt14.Okt
Andalucia149147171249395548545,33327,17198,94
Kanariøyene130102938477,468276,4481,4182,75
Katalonia312191187213299,8574726,70447,73
Valencia regionen (Alicante, Valencia, Castellon)376200194238281311225,79153,16101,96
Madrid376207190223261324403,58421,62463,14
Murcia146139148204385750565,03379,41325,66
Navarra1951882026953397511193,491062,80774,06
Baskerland243275286360547790640,96430,34

*Tallene kommer direkte fra det spanske helse-departementet, Ministerio de Sanidad.

Relaterte saker

- Advertisement -