8 C
Alicante
30.4 C
Málaga
19 C
Las Palmas de Gran Canaria

Dobbelt så mange nye smittede Orihuela og Guardamar

Antallet nye smittede er relativt stabilt i Torrevieja og i Rojales mens kan ser kraftig økning i Elche, Orihuela og Guardamar. Pilar de Horadada har de laveste smittetallene i Vega Baja.

Testet positivt for Covid-19 siste 14 dager i Vega Baja regionen, pr. kommune, med historiske data:

Kommune28.des12.Des2.Des24.Nov12.Nov2.Nov26.Okt19.Okt9.Okt
Guardamar1472627161310912
Orihuela803880120216324196152129
Pilar de Horadada52245413944272425
Rojales16143436261810156
Santa Pola504469687236253252
Torrevieja5843991075080595061
Elche707534629582614
*Tallene viser antall som har testet positivt for Corona viruset siste 14. dagers periode. Data kommer direkte fra den offisielle helsemyndigheten for Valencia Regionen (GVA).

Testet positivt for Covid-19 siste 14 dager pr 100.000 innbyggere i Spania:

Region24.Des12.Des09.Des3.Des25.Nov13.nov2.Nov26.Okt14.Okt
Andalucia149147171249395548545,33327,17198,94
Kanariøyene130102938477,468276,4481,4182,75
Katalonia312191187213299,8574726,70447,73
Valencia regionen (Alicante, Valencia, Castellon)376200194238281311225,79153,16101,96
Madrid376207190223261324403,58421,62463,14
Murcia146139148204385750565,03379,41325,66
Navarra1951882026953397511193,491062,80774,06
Baskerland243275286360547790640,96430,34

*Tallene kommer direkte fra det spanske helse-departementet, Ministerio de Sanidad.

Kommentarer

SpaniaPosten
Etablert i 2002. SpaniaPosten publiseres på papir i Alicante og Malaga-provinsene. Våre skribenter er fastboende i Spania og fagfolk med årtier av erfaring fra nettopp Spania.

Alfaz del Pi: Alle idrettsanlegg stengt

I Alfaz del Pi har man nå stengt alle kommunens installasjoner for idrett. Dette inkluderer løpebaner, tennisbaner, baskethallen, treningsentra m.m.

Marginal prisvekst på ny bolig i Spania

I 2020 steg snittprisen på en helt ny bolig i Spania med 0.9%. Dette er den laveste prisøkningen man har sett i...

Nye strenge regler i Valencia-regionen og Alicante-provinsen

Søndag 24. januar ble nye strengere regler for folks bevegelse og samling annonsert for Valencia-regionen inkludert Alicante-provinsen. De nye tiltakene trer i...

Politikere «sniker» i vaksinekøen – La Nucia ordfører «må trekke seg»

I Spania har et utall politikkere og innflytelsesrike personer gitt seg selv tilgang til den nye Covid-vaksinen. Dette til tross for at...

Relaterte saker

Strandpromenaden i Torrevieja forskjønnes

I Torrevieja har rådhuset satt av 67.400 Euro som brukes til å forbedre strandpromenaden og Paseo Vista Alegre. Oppgradering...

Torrevieja ser kraftig økning i antall nye smittede

681 nye har testet positive for Corona-viruset siste uken i de kommunene som sogner til helse-regionen Torrevieja. Rundt 40% av de nye...

Fikser endelig skadene etter vinterstormen i 2019

På Orihuela Costa er man endelig i gang med å fikse skadene etter vinterstormen DANA som ødela strandpromenaden i Campoamor tilbake i...

San Miguel de Salinas får politi døgnet rundt

Rådhuset i San Miguel ansetter flere politi-folk. Til nå har man vært uten lokal-politi deler av døgnet i kommunen.

«Svært bekymret» for Covid-situasjonen i Orihuela

Et internt notat hos helsemyndighetene beskriver situasjonen i helseregionen Orihuela som «svært bekymringsfullt». Kommunen har igjen passert over 600 smittede pr 100.000...

Torrevieja kommune investerer 10 millioner til tross for fallende inntekter

Til tross for fallende kommunale inntekter som følge av Corona-pandemien vil rådhuset i Torrevieja investere rundt 10 millioner Euro i nye prosjekter....

Beplanter strandlinjen i Torrevieja – vil stoppe erosjon

300 planter har blitt satt ut langs kysten i Torrevieja. Formålet er å hjelpe arter som naturlig hører til her å gjenerobre...

Dobbelt så mange smittede i Norge som i Torrevieja

Smittenivået i Torrevieja regnes for lavt med 40,8 tilfeller pr 100.000 innbyggere. Dette er lavere enn snittet for smitte i Norge som...

Kraftige fall i antall nye smittede i Torrevieja og Orihuela

Over mesteparten av Vega Baja området ser man store fall i antallet nye smittede. Siden begynnelsen av desember er smitten halvert eller...

35 nye boliger på areal satt av for idrett på Orihuela Costa

Rådhuset i Orihuela har gitt grønt lys for oppføringen av 35 boliger på en tomt i urbanisasjonen Santa Cruz på Orihuela Costa.