16.7 C
Alicante
30.4 C
Málaga
19.1 C
Las Palmas de Gran Canaria

Økende Covid smitte i Torrevieja og Orihuela

Tallene for nye som har testet positive øker i Vega Baja-regionen som inkluderer Torrevieja, Orihuela Costa og Guardamar.

Antallet smittede er størst i Orihuela, som har innført egne strengere regler, Orihuela Costa er unntatt disse reglene da kyst-regionen i kommunen har langt lavere smitte enn de mer sentrumsnære områdene.

Testet positivt for Covid-19 siste 14 dager pr kommune, med historiske data:

Kommune2.Nov26.Okt19.Okt9.Okt30. Sept
Guardamar131091212
Orihuela32419615212993
Pilar de Horadada4427242534
Rojales18101566
Santa Pola36253252
Torrevieja8059506150
*Tallene viser antall som har testet positivt for Corona viruset siste 14. dagers periode. Data kommer direkte fra den offisielle helsemyndigheten for Valencia Regionen (GVA).

Til tross for økende tall er smitte-nivåene i på Costa Blanca noen av de laveste på det spanske fastlandet.

Testet positivt for Covid-19 siste 14 dager pr 100.000 innbyggere i Spania:

Region2.nov26.Okt14.Okt
Andalucia545,33327,17198,94
Kanariøyene76,4481,4182,75
Katalonia726,7447,73
Valencia regionen (Alicante, Valencia, Castellon)225,79153,16101,96
Madrid403,58421,62463,14
Murcia565,03379,41325,66
Navarra1193,491062,80774,06
Baskerland640,96430,34

*Tallene kommer direkte fra det spanske helse-departementet, Ministerio de Sanidad.

Relaterte saker

- Advertisement -