8 C
Alicante
30.4 C
Málaga
15.9 C
Las Palmas de Gran Canaria

Covid-smitte på vei ned i Torrevieja og Orihuela

Antall nye smittede er igjen på vei ned i Torrevieja etter at man så en økning mot slutten av november måned. I Orihuela er nedgangen enda mer markant. Orihuela har sammen med Elche og Elda sett svært høye smitte-tall og hatt ekstra strenge restriksjoner.

Testet positivt for Covid-19 siste 14 dager i Vega Baja regionen, pr. kommune, med historiske data:

Kommune2.Des24.Nov12.Nov2.Nov26.Okt19.Okt9.Okt30. Sept
Guardamar262716131091212
Orihuela8012021632419615212993
Pilar de Horadada4541394427242534
Rojales34362618101566
Santa Pola69687236253252
Torrevieja99107508059506150
Elche629582614
*Tallene viser antall som har testet positivt for Corona viruset siste 14. dagers periode. Data kommer direkte fra den offisielle helsemyndigheten for Valencia Regionen (GVA).

Testet positivt for Covid-19 siste 14 dager pr 100.000 innbyggere i Spania:

Region3.Des25.Nov13.nov2.Nov26.Okt14.Okt
Andalucia249395548545,33327,17198,94
Kanariøyene8477,468276,4481,4182,75
Katalonia213299,8574726,70447,73
Valencia regionen (Alicante, Valencia, Castellon)238281311225,79153,16101,96
Madrid223261324403,58421,62463,14
Murcia204385750565,03379,41325,66
Navarra6953397511193,491062,80774,06
Baskerland360547790640,96430,34

*Tallene kommer direkte fra det spanske helse-departementet, Ministerio de Sanidad.

Kommentarer

SpaniaPosten
Etablert i 2002. SpaniaPosten publiseres på papir i Alicante og Malaga-provinsene. Våre skribenter er fastboende i Spania og fagfolk med årtier av erfaring fra nettopp Spania.

Spania åpen for «turister» når 70% er vaksinert

Spanias statsminister Pedro Sanchez sier at Spania vil åpne grensene for vanlige turister når 70% av den spanske befolkningen er vaksinert. Frem...

Storeksplosjon i sentrum av Madrid, minst to omkomne

Fire etasjer av en bygning i sentrum av Madrid er blåst ut. Mest sannsynlig er det en gasslekkasje som har forårsaket skadene.

Barer og restauranter stenges helt – ber om «portforbud» fra kl. 20.00

Presidenten for Valenica-regionen Ximo Puig annonserte tirsdag at restauranter, barer etc i de neste 14. dagene skal holde helt stengt. Butikker og...

Den offentlige gjelden på rekordnivå

Summen av staten og regionenes gjeld steg med 10.5% på bare ett år. Dette er den kraftigste gjeldsøkningen man har sett i...

Relaterte saker

Torrevieja ser kraftig økning i antall nye smittede

681 nye har testet positive for Corona-viruset siste uken i de kommunene som sogner til helse-regionen Torrevieja. Rundt 40% av de nye...

Fikser endelig skadene etter vinterstormen i 2019

På Orihuela Costa er man endelig i gang med å fikse skadene etter vinterstormen DANA som ødela strandpromenaden i Campoamor tilbake i...

San Miguel de Salinas får politi døgnet rundt

Rådhuset i San Miguel ansetter flere politi-folk. Til nå har man vært uten lokal-politi deler av døgnet i kommunen.

«Svært bekymret» for Covid-situasjonen i Orihuela

Et internt notat hos helsemyndighetene beskriver situasjonen i helseregionen Orihuela som «svært bekymringsfullt». Kommunen har igjen passert over 600 smittede pr 100.000...

Torrevieja kommune investerer 10 millioner til tross for fallende inntekter

Til tross for fallende kommunale inntekter som følge av Corona-pandemien vil rådhuset i Torrevieja investere rundt 10 millioner Euro i nye prosjekter....

Dobbelt så mange nye smittede Orihuela og Guardamar

Antallet nye smittede er relativt stabilt i Torrevieja og i Rojales mens kan ser kraftig økning i Elche, Orihuela og Guardamar. Pilar...

Beplanter strandlinjen i Torrevieja – vil stoppe erosjon

300 planter har blitt satt ut langs kysten i Torrevieja. Formålet er å hjelpe arter som naturlig hører til her å gjenerobre...

Dobbelt så mange smittede i Norge som i Torrevieja

Smittenivået i Torrevieja regnes for lavt med 40,8 tilfeller pr 100.000 innbyggere. Dette er lavere enn snittet for smitte i Norge som...

Kraftige fall i antall nye smittede i Torrevieja og Orihuela

Over mesteparten av Vega Baja området ser man store fall i antallet nye smittede. Siden begynnelsen av desember er smitten halvert eller...

35 nye boliger på areal satt av for idrett på Orihuela Costa

Rådhuset i Orihuela har gitt grønt lys for oppføringen av 35 boliger på en tomt i urbanisasjonen Santa Cruz på Orihuela Costa.