13.8 C
Alicante
30.4 C
Málaga
19.1 C
Las Palmas de Gran Canaria

Covid-smitte på vei ned i Torrevieja og Orihuela

Antall nye smittede er igjen på vei ned i Torrevieja etter at man så en økning mot slutten av november måned. I Orihuela er nedgangen enda mer markant. Orihuela har sammen med Elche og Elda sett svært høye smitte-tall og hatt ekstra strenge restriksjoner.

Testet positivt for Covid-19 siste 14 dager i Vega Baja regionen, pr. kommune, med historiske data:

Kommune2.Des24.Nov12.Nov2.Nov26.Okt19.Okt9.Okt30. Sept
Guardamar262716131091212
Orihuela8012021632419615212993
Pilar de Horadada4541394427242534
Rojales34362618101566
Santa Pola69687236253252
Torrevieja99107508059506150
Elche629582614
*Tallene viser antall som har testet positivt for Corona viruset siste 14. dagers periode. Data kommer direkte fra den offisielle helsemyndigheten for Valencia Regionen (GVA).

Testet positivt for Covid-19 siste 14 dager pr 100.000 innbyggere i Spania:

Region3.Des25.Nov13.nov2.Nov26.Okt14.Okt
Andalucia249395548545,33327,17198,94
Kanariøyene8477,468276,4481,4182,75
Katalonia213299,8574726,70447,73
Valencia regionen (Alicante, Valencia, Castellon)238281311225,79153,16101,96
Madrid223261324403,58421,62463,14
Murcia204385750565,03379,41325,66
Navarra6953397511193,491062,80774,06
Baskerland360547790640,96430,34

*Tallene kommer direkte fra det spanske helse-departementet, Ministerio de Sanidad.

Relaterte saker

- Advertisement -