Turistbesøk for 2023 slår alle rekorder

Publisert

Banner promoting the Health Premium Card and personal health plan (Din personlige helseplan) with an elderly couple photo and hospital logos (Hospital Quirón Salud Torrevieja).

Costa Blanca har allerede overgått det rekordhøye antallet utenlandske turister i løpet av årets ti første måneder som ble registrert i 2019, året før pandemien, og som til nå har vært det beste året for sektoren.

De siste tallene fra det nasjonale statistikkinstituttet viser at Valencia-regionen har registrert mer enn ni millioner utenlandske turister frem til oktober, et tall som er mer enn en halv million høyere enn i det historiske året 2019. Nesten sytti prosent av alle disse utenlandske turistene kom til Costa Blanca og Alicante-provinsen, slik at tallet i løpet av denne perioden og med to måneder igjen til utgangen av 2023 overstiger seks millioner og er 350 000 høyere enn i 2019.

Likte du artikkelen? Meld deg på nyhetsbrevet og følg oss på Facebook!

Flere relaterte nyheter