Turisme i fjerde kvartal

Publisert

I årets siste kvartal er man åpne for vanlige turister. Det er turist-myndighetene i Valencia regionen, som inkluderer Alicante-provinsen, som har konkludert med dette.

Turismo Comunidad Valenciana planlegger nå sine markedsføringskampanje med dette som kjøreplan.

Det er primært «masse-turisme» denne enheten arbeider med. De som har sine egne eiendommer i Spania håper man vil kunne reise til Spania tidligere. De som har residencia kan reise fritt, når det er fly, også under «krise-perioden» man fortsatt er i.

Turist-myndighetene er relativt optimistiske i sine prognoser med tanke på antallet turister som kommer tilbake. Regionen har svært trofaste besøkende. De viser til at mer enn 90% av de som besøker Valencia-regionen og Costa Blanca har vært her før.

Den første markedsførings-pakken vil være rettet mot akkurat denne gruppen og man vil spille på de mange gode minnene folk har fra sine ferier på Costa Blanca og i Valencia-regionen.

Likte du artikkelen? Meld deg på nyhetsbrevet og følg oss på Facebook!
Banner promoting the Health Premium Card and personal health plan (Din personlige helseplan) with an elderly couple photo and hospital logos (Hospital Quirón Salud Torrevieja).

Flere relaterte nyheter