10.4 C
Alicante
30.4 C
Málaga
17.9 C
Las Palmas de Gran Canaria

Ga 100.000 Euro til keeperen

Telefonavlyttingene i forbindelse med korrupsjonskaldalen "Brugal" kan ha avslørt flere andre kriminelle forhold. Foruten presidenten for Alicante provinsen Jose Joaquin Ripoll (Partido Popular) er utbyggeren og forretningsmannen Enrique Ortiz en av hovedmennene i saken.

Ortiz er største aksjonær i fotballklubben "Hercules" og nå granskes forholdene rundt klubbens opprykk en tid tilbake. I telefonsamtaler flere spanske medier har fått høre gjennom innrømmer Ortiz å ha betalt motstanderens keeper 100.000 Euro for å hjelpe Hercules til seier.

"Jeg ga 100.000 Euro til målvakten og han kastet seg motsatt vei når "Tote" scoret".

Telefonavlyttingene i forbindelse med korrupsjonskaldalen "Brugal" kan ha avslørt flere andre kriminelle forhold. Foruten presidenten for Alicante provinsen Jose Joaquin Ripoll (Partido Popular) er utbyggeren og forretningsmannen Enrique Ortiz en av hovedmennene i saken.

Ortiz er største aksjonær i fotballklubben "Hercules" og nå granskes forholdene rundt klubbens opprykk en tid tilbake. I telefonsamtaler flere spanske medier har fått høre gjennom innrømmer Ortiz å ha betalt motstanderens keeper 100.000 Euro for å hjelpe Hercules til seier.

"Jeg ga 100.000 Euro til målvakten og han kastet seg motsatt vei når "Tote" scoret".

Samtalene som ble avlyttet skal ha avslørt intenasjoner om å "kjøpe" kampene Hercules spilte mot Salamanca, Córdoba, Girona  og Recreativo. Alt for å sikre klubben opprykk.

Ga 100.000 ulovlig til Partido Popular
Selskapene til Enrique Ortiz dukket også opp under opprullingen av " Gürtel" saken som også involverer presidenten for Valencia regionen Francisco Camps (PP). Selskapene til Ortiz skal være blant dem som skal ha bidratt til illegal finansiering av Partido Populars  valgkamper i regionen. Ifølge etterforskningen skal Ortiz ha bidratt med 100.000 Euro til partiet.

Ortiz har spesialisert seg som entreprenør for det offentlige og stått bak alt fra bygging parkeringshus til søppeltømming og kjempeprosjektet "Rabasa" i Alicante hvor IKEA skal bygge sitt nye varehus.

Les mer om Gürtel
Les mer om Brugal

Relaterte saker

- Advertisement -