Inviterer på grillede sardiner 16. sept i Alfaz del Pi

Publisert

Banner promoting the Health Premium Card and personal health plan (Din personlige helseplan) with an elderly couple photo and hospital logos (Hospital Quirón Salud Torrevieja).

Ta farvel med sommeren med litt typisk spansk strand-mat, grillede sardiner eller Sardinada a la Brasa.

Arrangøren er de samme som står bak byens største fiesta «Santísimo Cristo del Buen Acierto» i november. De forbereder nå en festdag for å ta farvel med sommeren neste lørdag 16. september, fra kl. 10.00. Det blir grillede sardiner i baren på byens idretts-anlegg i tillegg til brød med tomat og skinke til priser alle har råd til.

Marisa Cortés fra fest-komiteen oppfordrer alle til å komme og nyte det som blir sommerens siste arrangement av denne typen.

Rådmannen for Fiestas de l’Alfàs, Sandra Gómez, har fremhevet entusiasmen og engasjementet til festivalkomiteen i alle aktivitetene som har vært organisert til nå, og har også invitert alle innbyggerne til å bli med på Sardinada a la Brasa lørdag 16. november. Inntektene går uavkortet til by-fiestaen «Fiestas Mayores del Cristo» i november.


Likte du artikkelen? Meld deg på nyhetsbrevet og følg oss på Facebook!

Flere relaterte nyheter