13.8 C
Alicante
30.4 C
Málaga
19.1 C
Las Palmas de Gran Canaria

Forstatt økende Covid-smitte i Altea og Alfaz del Pi

I Altea har smitte økt kraftig siden begynnelsen av måneden. Også i Alfaz del Pi, hvor også «Den norske skolen Costa Blanca» har hatt smittede, ser man flere nye smittede enn før. I Polop er det ikke registrert noen nye tilfeller.

Testet positivt for Covid-19 siste 14 dager pr. kommune, med historiske data:

Kommune12.Des2.Des12.nov2.Nov26.Okt19.Okt9.Okt30. Sept
Altea22431253410
Alfaz del Pi13111820102411
Benidorm5474477632294792
Denia46346252198815
Javea352726231066
La Nucia661597546
Polop01332021
Villajoyosa6888
*Tallene viser antall som har testet positivt for Corona viruset siste 14. dagers periode. Data kommer direkte fra den offisielle helsemyndigheten for Valencia Regionen (GVA).

Spanias laveste smitte-nivåer finner man på Kanariøyene.

Testet positivt for Covid-19 siste 14 dager pr 100.000 innbyggere i Spania:

Region12.Des09.Des3.Des25.Nov13.nov2.Nov26.Okt14.Okt
Andalucia147171249395548545,33327,17198,94
Kanariøyene102938477,468276,4481,4182,75
Katalonia191187213299,8574726,70447,73
Valencia regionen (Alicante, Valencia, Castellon)200194238281311225,79153,16101,96
Madrid207190223261324403,58421,62463,14
Murcia139148204385750565,03379,41325,66
Navarra1882026953397511193,491062,80774,06
Baskerland275286360547790640,96430,34

*Tallene kommer direkte fra det spanske helse-departementet, Ministerio de Sanidad.

Relaterte saker

- Advertisement -