8 C
Alicante
30.4 C
Málaga
15.9 C
Las Palmas de Gran Canaria

Forstatt økende Covid-smitte i Altea og Alfaz del Pi

I Altea har smitte økt kraftig siden begynnelsen av måneden. Også i Alfaz del Pi, hvor også «Den norske skolen Costa Blanca» har hatt smittede, ser man flere nye smittede enn før. I Polop er det ikke registrert noen nye tilfeller.

Testet positivt for Covid-19 siste 14 dager pr. kommune, med historiske data:

Kommune12.Des2.Des12.nov2.Nov26.Okt19.Okt9.Okt30. Sept
Altea22431253410
Alfaz del Pi13111820102411
Benidorm5474477632294792
Denia46346252198815
Javea352726231066
La Nucia661597546
Polop01332021
Villajoyosa6888
*Tallene viser antall som har testet positivt for Corona viruset siste 14. dagers periode. Data kommer direkte fra den offisielle helsemyndigheten for Valencia Regionen (GVA).

Spanias laveste smitte-nivåer finner man på Kanariøyene.

Testet positivt for Covid-19 siste 14 dager pr 100.000 innbyggere i Spania:

Region12.Des09.Des3.Des25.Nov13.nov2.Nov26.Okt14.Okt
Andalucia147171249395548545,33327,17198,94
Kanariøyene102938477,468276,4481,4182,75
Katalonia191187213299,8574726,70447,73
Valencia regionen (Alicante, Valencia, Castellon)200194238281311225,79153,16101,96
Madrid207190223261324403,58421,62463,14
Murcia139148204385750565,03379,41325,66
Navarra1882026953397511193,491062,80774,06
Baskerland275286360547790640,96430,34

*Tallene kommer direkte fra det spanske helse-departementet, Ministerio de Sanidad.

Kommentarer

SpaniaPosten
Etablert i 2002. SpaniaPosten publiseres på papir i Alicante og Malaga-provinsene. Våre skribenter er fastboende i Spania og fagfolk med årtier av erfaring fra nettopp Spania.

Spania åpen for «turister» når 70% er vaksinert

Spanias statsminister Pedro Sanchez sier at Spania vil åpne grensene for vanlige turister når 70% av den spanske befolkningen er vaksinert. Frem...

Storeksplosjon i sentrum av Madrid, minst to omkomne

Fire etasjer av en bygning i sentrum av Madrid er blåst ut. Mest sannsynlig er det en gasslekkasje som har forårsaket skadene.

Barer og restauranter stenges helt – ber om «portforbud» fra kl. 20.00

Presidenten for Valenica-regionen Ximo Puig annonserte tirsdag at restauranter, barer etc i de neste 14. dagene skal holde helt stengt. Butikker og...

Den offentlige gjelden på rekordnivå

Summen av staten og regionenes gjeld steg med 10.5% på bare ett år. Dette er den kraftigste gjeldsøkningen man har sett i...

Relaterte saker

Covid-utbrudd i Alfaz del Pi

36 personer er bekreftet smittet i et nytt Covid-utbrudd i Alfaz del Pi. Helsemyndighetene beskriver kilden som «en sosial samling».

Møllen i Alfaz del Pi åpen for besøk

Etter lengre tids restaurering er den gamle møllen «Molí de Mànec» åpen for publikum. Under besøket får man innsikt...

Tursti med mørk historie i Mascarat (Altea)

Altea har fått en ny tilrettelagt tursti i Mascarat-området. Det er en «ny» strekning på 2.3 kilometer som er tilrettelagt og blitt...

Albir får «ny» holdeplass for lokaltog

Holdeplassen for lokaltoget, TRAM, i Albir er under oppgradering. Arbeidene forventes å være ferdige i løpet av februars måned.

Utvider kapasiteten på lokal-sykehuset

Den markante økningen i antallet smittede i Marina Baixa gjør at region-sykehuset i Villajoyosa nå åpner en tredje etasje dedikert til pasienter...

Vaksinerer i Alfaz del Pi

Et sykehjem i Alfaz del Pi har nå vaksinert sine beboere mot Corona viruset. På «Anneke Residence» er det...

Økende Covid-smitte i Altea og Alfaz del Pi

Antallet smittede øker fortsatt nord på Costa Blanca. I Benidorm har antallet mer enn doblet seg siden siste oppdateringer to uker tilbake....

Calpe får «ny» lystbåthavn og promenade

Like syd for sentrum av Calpe, i retning mot Altea ligger den lille og ofte oversette havnen Puerto Blanco. Det skal nå...

Avlyser feriedager og øker sengekapasiteten etter smitteøkning

Lokalsykehuset «Hospital Marina Baixa» forbereder seg på en økning i antall Covid-smittede pasienter. Man har sett en økning i antallet smittede i...

Drapet knyttes til narkomiljø i Albir

En 42 år gammel mann ble skutt og drept mens han satt på en restaurant i Albir. Spansk politi sier den drepte...