Sykehuset Quirónsalud i Torrevieja tilbake til «normalen»

Publisert

Banner promoting the Health Premium Card and personal health plan (Din personlige helseplan) with an elderly couple photo and hospital logos (Hospital Quirón Salud Torrevieja).

Privatsykehuset i Torrevieja, Quirónsalud, vil 27. april igjen ha tilgjengelighet for å gjøre vanlige helse-kontroller etc.

Sykehuset måtte 14. mars, legge til side mye av den vanlige driften for å bistå det offentlige helsevesenet under kampen mot Corona-viruset. Inngrep som ikke hastet ble lagt på vent i det staten innførte «unntakstilstand» i Spania.

Det er helseministeriet som har gitt klarsignal for dette nå som man ser antallet innleggelser, relatert til Corona-viruset, på vei ned.

Privat-sykehuset følger nøye alle anbefalinger og krav fra helsedepartementet om hygiene, desinfisering og nedvask av de installasjoner som har vært i bruk frem til «nyåpningen». Dette inkluderer blant annet teknisk vask av operasjonssalene.

Rutinene for operasjoner inkluderer nå en Corona-test av alle som skal undergå ett inngrep på sykehuset.

Telemedisin og telefon-konsultasjoner

Quirónsalud i Torrevieja, Alicante og Valencia er også tilgjengelig for sine pasienter via videokonferanse eller telefon-konsultasjoner. Dette er tilbud man ser på som ekstra viktige som følge av den spesielle situasjonen Corona-viruset har ført Spania inn i.

Likte du artikkelen? Meld deg på nyhetsbrevet og følg oss på Facebook!

Flere relaterte nyheter