Irer bak drapsforsøk ved Zenia Boulevard

Publisert

Guardia Civil har arrestert to menn som mistenkes for å ha skutt og alvorlig skadet en ung mann i hodet i Orihuela Costa.

Skytingen fant sted om natten den 13. mai i nærheten av et fritidsområde ved kjøpesenteret Zenia Boulevard i Orihuela Costa, da den 21 år gamle offeret ble funnet alvorlig skadet. På grunn av dette er den unge mannen fortsatt i kritisk tilstand på sykehusets intensivavdeling.

Etterforskning

Etterforskerne samlet vitneutsagn, analyserte bevis og undersøkte omgivelsene rundt offeret. Politiet fant også en veske med en revolver, ammunisjon og offerets telefon på en åpen mark.

På grunn av disse hendelsene arresterte etterforskerne de to mistenkte, en 27-åring og en 45-åring, den ene i Orihuela Costa og den andre i Pilar de la Horadada, for mistanke om drapsforsøk. Politiet gjennomførte også en ransaking i boligen til den ene av dem.

Etterforskningen er utført av den organiske enheten for kriminalpoliti (UOPJ) i Guardia Civil i Alicante, hovedsakelig av kriminalpolitiet i Pilar de la Horadada sammen med kriminaltekniske laboratoriet ved kommandoen.

Rettssaken nr. 2 i Orihuela har bestemt at en av de arresterte, som anses å være den som avfyrte skuddet, skal holdes i varetekt uten kausjon, mens den andre involverte er løslatt på betingelse av at han ikke forlater landet som mistenkt medskyldig.

Likte du artikkelen? Meld deg på nyhetsbrevet og følg oss på Facebook!

Flere relaterte nyheter