Han ble overrasket av eieren av dyret etter å ha bundet det fast og klatret opp på en benk for å rekke opp. Dette skjedde under et tradisjonelt dyrskue.
Det var dyrets brøl som varslet eieren av kua.
«Jeg kunne ikke tro det jeg så. Jeg trodde de ville stjele en kalv, helt til jeg så at dyret var bundet fast.»
En mann ble anmeldt etter å ha blitt overrasket i Castro de Rei i Lugo (Nord-Spania) da han angivelig forsøkte å voldta en ku på en gård i nærheten av feriestedet Triabá, natt til søndag.
Hendelsen ble bekreftet av Guardia Civil, som mottok en anmeldelse fra eieren av dyret, som var den som overrasket den mistenkte gjerningsmannen, som forsøkte å tvinge seg på kua etter å ha bundet den og klatret opp på en benk. Mannen forlot stedet da han ble overrasket, men ble identifisert dagen etter av eieren av kua. Guardia Civil etterforsker hendelsen.