Går til sak mot ledelsen i Den norske klubben

Publisert

Et medlem av Den norske klubben i Alfaz del Pi går til sak mot klubbens ledelse. I følge anklageren har ledelsen ført medlemmene bak lyset ved blant annet å bruke 270.000 euro mer enn avtalt på klubbens nye lokaler. Også ordfører Vicente Arques og PSOEs kommuneledelse i Alfaz er blant de anklagede. Kommunen og klubbledelsen beskyldes for å ha lurt medlemmene til å tro at de hadde kjøpt tomten der klubbhuset står, mens det i realiteten handler om en leieavtale av 25 års varighet.

Striden som har pågått lenge ble torsdag 13. november formelt gjort til sak i det spanske rettsvesenet.

 

Forsikring av leiebil i Spania?

Spørsmål om forsikring av leiebil i Spania er et tema som går igjen blant nordmenn som leier bil i Spania. Mange er usikre på hva "standard" forsikring inkluderer og...

Relevante nyheter