18 C
Alicante
30.4 C
Málaga
19.1 C
Las Palmas de Gran Canaria

Syv corona-smittet i Alfaz del Pi

I det Spania er på vei gjennom sin fjerde smittebølge ser man generelt lave smitte-tall i provinsen men lokalt i f.eks. Alfaz del Pi er antallet nye smittede nå vesentlig høyere enn en måned tilbake. I kommunen har seks personer testet positivt for Corona-viruset siste 14. dager.

Tallene for Valencia-regionen har lenge vært de laveste i Spania. I snitt har regionen nå 39.27 smittede pr 100.000 innbyggere siste 14. dager. Opp fra rundt 28 en måned tilbake.

Snittet for hele Spania er 230. I Andalucia er 263,42 smittede pr 100.000 og på Kanariøyene 140.

Personer som har testet positive for Corona-viruset pr. 100.000 innbyggere siste 14. dager.

Kommune4. mars.10.mars15.mars30. mars20. April
Marina Baixa
Alfaz del Pi43.9419.5319.534.8829,29
Altea26.9222.4313.468.9713,46
La Nucia32.2516.135.38037,63
Villajoyosa54.8023.0728.8428.8460,57
Benidorm40.7427.6523.2818.9264,03
Polop40.2840.2820.1400
Tallene kommer direkte fra Valencia-regionens helsemyndighet Conselleria de Sanidad Universal y Salud Pública.

Relaterte saker

- Advertisement -