13.8 C
Alicante
30.4 C
Málaga
19.1 C
Las Palmas de Gran Canaria

Svimlende høy smitte-rate

Hele Marina Baixa området er nå klassifisert som et «høyrisiko-område» av de regionale helse-myndighetene. Det er fortsatt Benidorm hvor smitte-raten er høyest. Men også nabo-kommunen Alfaz del Pi ser ekstremt høye tall med en smitterate på 728.47 pr. 100.000 siste to uker. 146 personer har testet positive for Corona-viruset i kommunen siste 14 dager.

Det var i turist-metropolen Benidorm utbruddet startet i slutten av oktober. 458 personer har testet positivt her siste to ukene i følge data fra helsemyndighetene.

Kommune4. mars.20. April24.Okt4.nov19.nov30.nov8. des
Marina Baixa
Alfaz del Pi43.9429,29109,77169.64219,54259,46728.47
Altea26.9213,4639,9177.32124,12257,11456.60
La Nucia32.2537,6371,5760.56181,69346,86423.94
Villajoyosa54.8060,5765,3133.53241,48318,19394.9
Benidorm40.7464,03273,95272.53326,47403650
Polop40.280078.9978,99118,48276.46
Tallene kommer direkte fra Valencia-regionens helsemyndighet Conselleria de Sanidad Universal y Salud Pública.

Smittekart for slutten av november:


Smittekart for slutten av oktober:

Relaterte saker

- Advertisement -