Spesiell konkurranse på Hotell Bali

Publisert

Lørdag den 16. mai er det duket for en noe spesiell fysisk konkurranse på Hotell Bali i Benidorm. Det er sjette året på rad at en gruppe friskuser skal avgjøre hvem som klarer å løpe raskest opp de 900 trappetrinnene som leder til hotellets øverste etasje. 15o løpere er foreløpig påmeldt til konkurransen. Den gjeldende rekorden ble satt av australske Paul Crake i 2003.

Lørdag den 16. mai er det duket for en noe spesiell fysisk konkurranse på Hotell Bali i Benidorm. Det er sjette året på rad at en gruppe friskuser skal avgjøre hvem som klarer å løpe raskest opp de 900 trappetrinnene som leder til hotellets øverste etasje. 15o løpere er foreløpig påmeldt til konkurransen. Den gjeldende rekorden ble satt av australske Paul Crake i 2003. Han unnagjorde de 900 trinnene og 52 etasjene på 4 minutter og 32 sekunder.

Likte du artikkelen? Meld deg på nyhetsbrevet og følg oss på Facebook!
Banner promoting the Health Premium Card and personal health plan (Din personlige helseplan) with an elderly couple photo and hospital logos (Hospital Quirón Salud Torrevieja).

Flere relaterte nyheter