Sommerstengte gater i Alfaz del Pi

Publisert

Den nye sommertiden er trådt i kraft og gjelder frem til 31. august. Den påvirker trafikken i den sentrale Federico García Lorca-gaten, som er stengt for trafikk fra hjørnet av Príncipes de España-gaten fra torsdag til søndag mellom kl. 20.00 og 00.30.Fram til 31. august vil det være begrenset trafikk i Federico García Lorca-gaten på grunn av den spesielle sommerordningen.

Dette er en tiltak som vedtas hvert år av byrådet for offentlig sikkerhet i l’Alfàs del Pi ved starten av høysesongen, og som også har til formål å styrke og fremme handel i et trygt miljø.

Konkret vil Federico García Lorca-gaten være stengt for biltrafikk fra hjørnet med Príncipes de España fra torsdag til søndag, fra kl. 20.00 til 00.30. Tiltaket trådte i kraft torsdag 19. juni og vil vare til 31. august. «Dette er tiltak som vedtas hvert år av byrådet for offentlig sikkerhet for å begrense biltrafikken i områder med stor folkemengde om sommeren», opplyser byrådsmedlem Toni Such. Målet er å legge til rette for trygg ferdsel og samtidig gi et løft til butikkene i sentrum.

Likte du artikkelen? Meld deg på nyhetsbrevet og følg oss på Facebook!

Flere relaterte nyheter

Promotional banner for Health Premium Card with an elderly couple, Danish headline 'Din personlige helseplan', and Hospital Quirón Salud Torrevieja logo.