13.8 C
Alicante
30.4 C
Málaga
19.1 C
Las Palmas de Gran Canaria

Mørke-rødt smitte-kart for Marina Baixa

Antallet nye Covid-smittede øker fortsatt nord på Costa Blanca. Spesielt La Nucia utmerker seg med en dobling av antallet nye tilfeller på bare to uker.

De fleste kommunene i regionen har nå en smitte rate langt over snittet for Valencia regionen som pr. 29.11 var på 208.85. Det nasjonale snittet er på 199.02. I Andalucia er smitte-raten nå 98,74.

Torrevieja har til sammenlikning en smitte-rate på 276,38 og de fleste nabo-kommunene ligger på i overkant av 100. Orihuela Costa f.eks. har en smitterate på 124,83 akkurat nå.

Smittekartet over viser situasjonen i slutten av oktober.

Det var i Benidorm smitteutbruddet i regionen begynte tidlig i slutten av oktober. Hotell-eiere og byens ordfører har lenge prøvd å dysse ned situasjonen i turistbyen. Nå Benidorm har nå en smitterate på over 400 nye tilfeller pr. 14. dager pr. 100.000 og man ser nesten like høye tall i nabokommuner som La Nucia og Villajoyosa.

Tidlig i November testet 40 passasjerer på en buss fra Benidorm positive for Corona-viruset.

Kommune4. mars.15.mars20. April24.Okt4.nov19.nov30.nov
Marina Baixa
Alfaz del Pi43.9419.5329,29109,77169.64219,54259,46
Altea26.9213.4613,4639,9177.32124,12257,11
La Nucia32.255.3837,6371,5760.56181,69346,86
Villajoyosa54.8028.8460,5765,3133.53241,48318,19
Benidorm40.7423.2864,03273,95272.53326,47403
Polop40.2820.140078.9978,99118,48
Tallene kommer direkte fra Valencia-regionens helsemyndighet Conselleria de Sanidad Universal y Salud Pública.

Relaterte saker

- Advertisement -