Priser til seks sykehus Valencia-regionen

Publisert

Sykehusene som har mottatt premier for kvaliteten på sine helsetjenester er La Fe, la Ribera, Vinalopó, Clínico, General y Sant Joan.

Sykehusene som har mottatt premier for kvaliteten på sine helsetjenester er La Fe, La Ribera, Vinalopó, Clínico, General og Sant Joan.

Ifølge en pressemelding fra regionsregjeringen i Valencia mottok de seks sykehusene tilsammen elleve premie under årets prisutdeling.

Utmerkelsene ble presentert i går kveld (28. oktober) i Barcelona. Under seremonien deltok blant annet regionsråden for helse i Valencia, Manuel Llombart Fuertes.

Llombart uthever i pressemeldingen den høy kvalitet på tjenestene ved sykehusene i Valencia og den viktig rollen helsepersonellet spiller i arbeidet ved sykehusene. Helseråden minner også på om at disse tildelingene vurderer kvaliteten på pasientbehandlingen.

»Best i klassen»-prisene anerkjenner de beste tjenestene, sykehusene og helsesentre over hele Spania. Juryen har har bestått av fagfolk og anerkjente eksperter innen de ulike helse-feltene.

Sykehuset La Fe i Valencia mottok totalt fem priser for kvaliteten på ulike enheter ved sykehuset. Blant annet for behandlingen av Artritt, revmatisme, infeksjoner og urologiske sykdommer.

Likte du artikkelen? Meld deg på nyhetsbrevet og følg oss på Facebook!

Flere relaterte nyheter