13.8 C
Alicante
30.4 C
Málaga
19.1 C
Las Palmas de Gran Canaria

Økende Covid-smitte i Altea og Alfaz del Pi

Antallet smittede øker fortsatt nord på Costa Blanca. I Benidorm har antallet mer enn doblet seg siden siste oppdateringer to uker tilbake. Også i Alfaz del Pi, Altea og La Nucia ser man økende antaller tilfeller.

Testet positivt for Covid-19 siste 14 dager pr. kommune, med historiske data:

Kommune25.Des12.Des2.Des12.nov2.Nov26.Okt19.Okt9.Okt30. Sept
Altea3022431253410
Alfaz del Pi1713111820102411
Benidorm1265474477632294792
Denia10046346252198815
Javea107352726231066
La Nucia19661597546
Polop301332021
Villajoyosa726888
*Tallene viser antall som har testet positivt for Corona viruset siste 14. dagers periode. Data kommer direkte fra den offisielle helsemyndigheten for Valencia Regionen (GVA).

Spanias laveste smitte-nivåer finner man på Kanariøyene.

Testet positivt for Covid-19 siste 14 dager pr 100.000 innbyggere i Spania:

Region24.Des12.Des09.Des3.Des25.Nov13.nov2.Nov26.Okt14.Okt
Andalucia149147171249395548545,33327,17198,94
Kanariøyene130102938477,468276,4481,4182,75
Katalonia312191187213299,8574726,70447,73
Valencia regionen (Alicante, Valencia, Castellon)376200194238281311225,79153,16101,96
Madrid376207190223261324403,58421,62463,14
Murcia146139148204385750565,03379,41325,66
Navarra1951882026953397511193,491062,80774,06
Baskerland243275286360547790640,96430,34

*Tallene kommer direkte fra det spanske helse-departementet, Ministerio de Sanidad.

Relaterte saker

- Advertisement -