8 C
Alicante
30.4 C
Málaga
19 C
Las Palmas de Gran Canaria

Økende Covid-smitte i Altea og Alfaz del Pi

Antallet smittede øker fortsatt nord på Costa Blanca. I Benidorm har antallet mer enn doblet seg siden siste oppdateringer to uker tilbake. Også i Alfaz del Pi, Altea og La Nucia ser man økende antaller tilfeller.

Testet positivt for Covid-19 siste 14 dager pr. kommune, med historiske data:

Kommune25.Des12.Des2.Des12.nov2.Nov26.Okt19.Okt9.Okt30. Sept
Altea3022431253410
Alfaz del Pi1713111820102411
Benidorm1265474477632294792
Denia10046346252198815
Javea107352726231066
La Nucia19661597546
Polop301332021
Villajoyosa726888
*Tallene viser antall som har testet positivt for Corona viruset siste 14. dagers periode. Data kommer direkte fra den offisielle helsemyndigheten for Valencia Regionen (GVA).

Spanias laveste smitte-nivåer finner man på Kanariøyene.

Testet positivt for Covid-19 siste 14 dager pr 100.000 innbyggere i Spania:

Region24.Des12.Des09.Des3.Des25.Nov13.nov2.Nov26.Okt14.Okt
Andalucia149147171249395548545,33327,17198,94
Kanariøyene130102938477,468276,4481,4182,75
Katalonia312191187213299,8574726,70447,73
Valencia regionen (Alicante, Valencia, Castellon)376200194238281311225,79153,16101,96
Madrid376207190223261324403,58421,62463,14
Murcia146139148204385750565,03379,41325,66
Navarra1951882026953397511193,491062,80774,06
Baskerland243275286360547790640,96430,34

*Tallene kommer direkte fra det spanske helse-departementet, Ministerio de Sanidad.

Kommentarer

SpaniaPosten
Etablert i 2002. SpaniaPosten publiseres på papir i Alicante og Malaga-provinsene. Våre skribenter er fastboende i Spania og fagfolk med årtier av erfaring fra nettopp Spania.

Alfaz del Pi: Alle idrettsanlegg stengt

I Alfaz del Pi har man nå stengt alle kommunens installasjoner for idrett. Dette inkluderer løpebaner, tennisbaner, baskethallen, treningsentra m.m.

Marginal prisvekst på ny bolig i Spania

I 2020 steg snittprisen på en helt ny bolig i Spania med 0.9%. Dette er den laveste prisøkningen man har sett i...

Nye strenge regler i Valencia-regionen og Alicante-provinsen

Søndag 24. januar ble nye strengere regler for folks bevegelse og samling annonsert for Valencia-regionen inkludert Alicante-provinsen. De nye tiltakene trer i...

Politikere «sniker» i vaksinekøen – La Nucia ordfører «må trekke seg»

I Spania har et utall politikkere og innflytelsesrike personer gitt seg selv tilgang til den nye Covid-vaksinen. Dette til tross for at...

Relaterte saker

Alfaz del Pi: Alle idrettsanlegg stengt

I Alfaz del Pi har man nå stengt alle kommunens installasjoner for idrett. Dette inkluderer løpebaner, tennisbaner, baskethallen, treningsentra m.m.

Covid-utbrudd i Alfaz del Pi

36 personer er bekreftet smittet i et nytt Covid-utbrudd i Alfaz del Pi. Helsemyndighetene beskriver kilden som «en sosial samling».

Møllen i Alfaz del Pi åpen for besøk

Etter lengre tids restaurering er den gamle møllen «Molí de Mànec» åpen for publikum. Under besøket får man innsikt...

Tursti med mørk historie i Mascarat (Altea)

Altea har fått en ny tilrettelagt tursti i Mascarat-området. Det er en «ny» strekning på 2.3 kilometer som er tilrettelagt og blitt...

Albir får «ny» holdeplass for lokaltog

Holdeplassen for lokaltoget, TRAM, i Albir er under oppgradering. Arbeidene forventes å være ferdige i løpet av februars måned.

Utvider kapasiteten på lokal-sykehuset

Den markante økningen i antallet smittede i Marina Baixa gjør at region-sykehuset i Villajoyosa nå åpner en tredje etasje dedikert til pasienter...

Vaksinerer i Alfaz del Pi

Et sykehjem i Alfaz del Pi har nå vaksinert sine beboere mot Corona viruset. På «Anneke Residence» er det...

Calpe får «ny» lystbåthavn og promenade

Like syd for sentrum av Calpe, i retning mot Altea ligger den lille og ofte oversette havnen Puerto Blanco. Det skal nå...

Avlyser feriedager og øker sengekapasiteten etter smitteøkning

Lokalsykehuset «Hospital Marina Baixa» forbereder seg på en økning i antall Covid-smittede pasienter. Man har sett en økning i antallet smittede i...

Drapet knyttes til narkomiljø i Albir

En 42 år gammel mann ble skutt og drept mens han satt på en restaurant i Albir. Spansk politi sier den drepte...