11 C
Alicante
30.4 C
Málaga
20.2 C
Las Palmas de Gran Canaria

«Null nye smittede»

I flere kommuner nord på Costa Blanca ser man nå null nye smittede i oversikten for de siste 14. dager. I La Nucia og Polop har ingen nye testet smittet for Corona-viruset siste to uker. I Alfaz del Pi har bare en testet positivt og i nabokommunen Altea bare to personer.

Villajoyosa skiller seg ut i regionen men byen har lave smittetall sammenliknet med resten av Spania. Valencia-regionen har noen av Spania laveste smittetall.

Tallene for Valencia-regionen har lenge vært de laveste i Spania. I snitte har regionen nå 28.81 smittede pr 100.000 innbyggere siste 14. dager. Snittet for hele Spania er 154.76. I Andalucia er 129,15 smittede pr 100.000 og på Kanariøyene 129.

Oversikten over smittede pr 100.000 personer i befolkningen viser at smitten er minst halvert eller bedre i de fleste kommuner i oversikten.

Personer som har testet positive for Corona-viruset pr. 100.000 innbyggere siste 14. dager.

Kommune4. mars.10.mars15.mars30. mars
Marina Baixa
Alfaz del Pi43.9419.5319.534.88
Altea26.9222.4313.468.97
La Nucia32.2516.135.380
Villajoyosa54.8023.0728.8428.84
Benidorm40.7427.6523.2818.92
Polop40.2840.2820.140
Tallene kommer direkte fra Valencia-regionens helsemyndighet Conselleria de Sanidad Universal y Salud Pública.

Relaterte saker

- Advertisement -