20.8 C
Alicante
30.4 C
Málaga
20 C
Las Palmas de Gran Canaria

Kraftig fall i Covid-smitte i Altea

Tall samlet inn 12. november viser fallende smitte nord på Costa Blanca. Forbedringen er tydeligst i Altea hvor man har gått fra 12 til 3 nye smittede siste 14 dager. Også i Alfaz del Pi og Benidorm ser man fallende smitte-tall.

Testet positivt for Covid-19 siste 14 dager pr. kommune, med historiske data:

Kommune12.nov2.Nov26.Okt19.Okt9.Okt30. Sept
Altea31253410
Alfaz del Pi1820102411
Benidorm477632294792
Denia6252198815
Javea26231066
La Nucia1597546
Polop332021
*Tallene viser antall som har testet positivt for Corona viruset siste 14. dagers periode. Data kommer direkte fra den offisielle helsemyndigheten for Valencia Regionen (GVA).

Justert for antall innbyggere har mange av kommunene nord på Costa Blanca fortsatt noen av fastlandets laveste smitte-nivåer. Valencia-regionen har færrest smittede pr 100.000 på fastlandet. Spanias laveste smitte-nivåer finner man på Kanariøyene.

Testet positivt for Covid-19 siste 14 dager pr 100.000 innbyggere i Spania:

Region13.nov2.Nov26.Okt14.Okt
Andalucia548545,33327,17198,94
Kanariøyene8276,4481,4182,75
Katalonia574726,70447,73
Valencia regionen (Alicante, Valencia, Castellon)311225,79153,16101,96
Madrid324403,58421,62463,14
Murcia750565,03379,41325,66
Navarra7511193,491062,80774,06
Baskerland790640,96430,34

*Tallene kommer direkte fra det spanske helse-departementet, Ministerio de Sanidad.

Relaterte saker

- Advertisement -