11 C
Alicante
30.4 C
Málaga
20.2 C
Las Palmas de Gran Canaria

En uke uten Corona-dødsfall på Marina Baxia – bare tre på sykehus

For første gangen siden november 2021 har man ikke registert noen dødsfall i området som kan relateres til Corona-viruset. På det regionale sykehuset i Villajoyosa er det nå bare tre personer innlagt med smitte.

I regionen har man nå registrert bare 19 nye smittede pr. 100.000 innbyggere siste 14 dager.

Totalt har 311 personer omkommet av årsaker som kan knyttes til viruset i helseregionen Marina Baixa siden begynnelsen av pandemien mer enn et år tilbake.

I hele helseregionen har man registrert bare 13 nye smittede.

Nye Corona-smittede siste 14. dager pr. 100.000 innbyggere:

Kommune4. mars.10.mars15.mars
Marina Baixa
Alfaz del Pi43.9419.5319.53
Altea26.9222.4313.46
La Nucia32.2516.135.38
Villajoyosa54.8023.0728.84
Benidorm40.7427.6523.28
Polop40.2840.2820.14
Tallene kommer direkte fra Valencia-regionens helsemyndighet Conselleria de Sanidad Universal y Salud Pública.

Relaterte saker

- Advertisement -