Spanske fly mest punktlige

Publisert

Spanske Iberia var det mest punktlige flyselskapet i Europa i 2015 og det andre i verden etter japanske JAL. Det fremgår av listen til den internasjonale flyinformasjonsportalen FlightStats. Av til sammen 187.538 flyvninger var hele 88,97 prosent i rute. Iberia etterfølges i Europa av polske LOT og nederlandske KLM.

Blant lavprisselskapene er det imidlertid ingen i verden som overgår det spanske selskapet som med Iberia Express topper listen over punktlighet for andre år på rad. Av 31.355 flyvninger var hele 93,5 prosent i rute. På plassen bak kommer latviske Air Baltic og japanske Air Do.

 

Likte du artikkelen? Meld deg på nyhetsbrevet og følg oss på Facebook!
Banner promoting the Health Premium Card and personal health plan (Din personlige helseplan) with an elderly couple photo and hospital logos (Hospital Quirón Salud Torrevieja).

Flere relaterte nyheter