La Nucia: Dobbeltdrap var trolig narkooppgjør

Publisert

Natt til mandag litt før klokken to fant politiet i La Nucia, kroppene til to franskmenn i "sol Naciente" urbanisasjonen i La Nucia. De bar preg av å være skutt. Den ene av de drepte skal være "Bernard Colier" som i 1987 skal ha deltatt i kidnappingen av Melodie Nakachian, og hennes  mor den korreanske sangeren Kimera gift med  milliardæren Raymond Nakachian bosatt i Marbella.

Natt til mandag litt før klokken to fant politiet i La Nucia, kroppene til to franskmenn i «sol Naciente» urbanisasjonen i La Nucia. De bar preg av å være skutt. Den ene av de drepte skal være «Bernard Colier» som i 1987 skal ha deltatt i kidnappingen av Melodie Nakachian, og hennes  mor den korreanske sangeren Kimera gift med  milliardæren Raymond Nakachian bosatt i Marbella.

Den nå drepte Colier skal ha blitt dømt til 23 års fengsel for kidnappingen, men av ukjente årsaker var han fortsatt på frifot da han i 2006 ble pågrepet på Kanariøyene knyttet til en større kokainsak. Politiet hadde funnet nesten fire tonn kokain i båten hans. Stoffet skal ha kommet fra Venezuela. Bernard Colier ble siden løslatt mot kausjon og var stevnet til å vitne i narko-saken i september. En av teoriene politiet arbeider utifra er at han ble drept av folk knyttet til narko-saken slik at han aldri skulle  vitne.

Poliltiet har i denne saken avhørt en trolig prostituert kvinne de to franskmenne skal ha tatt med seg fra bordellet Benimont i La Nucia. Hun skal ha vært tilstede når drapene skjedde men klarte å rømme.

Mer om saken:

La Nucia

Likte du artikkelen? Meld deg på nyhetsbrevet og følg oss på Facebook!
Banner promoting the Health Premium Card and personal health plan (Din personlige helseplan) with an elderly couple photo and hospital logos (Hospital Quirón Salud Torrevieja).

Flere relaterte nyheter