25 år gammel nordmann mishandlet finne til døde

Publisert

En 25 år gammel norsk statsborger er arrestert i Fuengirola, mistenkt for å ha overfalt en 63 år gammel finsk mann. Offeret lå i koma i to uker før han døde.

Den 25 år gamle nordmannen ble arrestert av politiet 6. november. Da han ble arrestert, ble han informert om at mannen han er mistenkt for å ha overfalt, var død.

Det var tidlig om morgenen 28. september da den finske mannen, hans kone og noen venner ventet på en taxi i nærheten av marinaen. Ifølge rapporter prøvde to kvinner å trenge seg foran dem i taxikøen, noe som førte til en heftig diskusjon.

En av de unge kvinnene skal ha ringt kjæresten sin, som var på en nattklubb. Under den påfølgende krangelen ble offeret senere funnet liggende bevisstløs på bakken. De to kvinnene og den 25 år gamle mannen skal ha forlatt åstedet raskt.

Den voldelige kriminalitetsenheten UDEV (Unidad de Delincuencia Especializada y Violenta) klarte å identifisere og lokalisere den 25 år gamle norske statsborgeren, som senere ble arrestert for drap uten mulighet for kausjon.

Ifølge etterforskningen ble den 63 år gamle mannen slått i ansiktet, noe som førte til at han falt bakover og slo hodet i bakken.

Han lå i koma i nesten to uker før han døde 9. oktober.

Likte du artikkelen? Meld deg på nyhetsbrevet og følg oss på Facebook!

Flere relaterte nyheter