20.8 C
Alicante
30.4 C
Málaga
20 C
Las Palmas de Gran Canaria

Flere smittede i Torrevieja, færre i regionen

I Torrevieja har 50.79 personer testet positivt for Corona-viruset siste 14. dager. Dette er opp fra 34,8 ved siste oppdatering 19. april.

Til tross for dette er smitten her moderat og langt under snittet i Spania. Snittet for hele Spania er fallende og nå på 135,77. I Andalucia er 165,2 smittede pr 100.000 og på Kanariøyene 83,96. Begge regionene har vist kraftig fall i nye smittede siste måneden.

Tallene for Valencia-regionen har lenge vært de laveste i Spania. I snitt har regionen nå 29.88 smittede pr 100.000 innbyggere siste 14. dager. Trenden for regionen er fallende smitte-tall.

Personer som har testet positive for Corona-viruset pr. 100.000 innbyggere siste 14. dager.

Vega Baja11.mars30.mars19.April22.mai
Torrevieja16.810.834.850.79
Orihuela63.3028.4223.2524.20
Guardamar39.0919.5545.6131.55
Rojales82.5311.7929.480
San Miguel165.7333.15015.84
Santa Pola24.7637.1419.59
Tallene kommer direkte fra Valencia-regionens helsemyndighet Conselleria de Sanidad Universal y Salud Pública.

Relaterte saker

- Advertisement -