27 C
Alicante
30.4 C
Málaga
25.8 C
Las Palmas de Gran Canaria

Covid-oppdatering Torrevieja, Orihuela m.m.

Smitteraten i Torrevieja på 67 ligger langt under Alicante-provinsen snitt som er 191,96 nye smittede pr 100.000 siste to ukene. Dette er langt under snittet for Spania som nå er på 458. Smitten har økt betrakelig i store deler av Spania utover sommeren, men Torrevieja-området har i stor grad hatt stabilt lave tall. Smitte-raten i Torrevieja er nå omtrent den samme man så på forsommeren i mai måned.

Santa Pola ser stigende tall det samme gjelder Orihuela. Men alle kommunene ligger langt under smittet for Spania. En tendens man har sett under mesteparten av pendemien.

Verst er det i Nord-Spania hvor man i provinsen Burgos ser ekstreme tall med 1287 smittede pr 100.000 samt Palencia med 782. I Nord-Øst ser provinsen Barcelona 1145 nye smittede pr 100.000 siste to uker.

Situasjonen i Vega-Baja regionen er en langt bedre. Personer som har testet positive for Corona-viruset pr. 100.000 innbyggere siste 14. dager:

Vega Baja11.mars30.mars19.April22.mai15. juli
Torrevieja16.810.834.850.7967
Orihuela63.3028.4223.2524.2098
Guardamar39.0919.5545.6131.555
Rojales82.5311.7929.48013
San Miguel165.7333.15015.8411
Santa Pola24.7637.1419.5989
Tallene kommer direkte fra Valencia-regionens helsemyndighet Conselleria de Sanidad Universal y Salud Pública.

Relaterte saker

- Advertisement -