23.2 C
Alicante
30.4 C
Málaga
21.4 C
Las Palmas de Gran Canaria

Covid-oppdatering: Torrevieja, Rojales, Orihuela m.m.

10. August hadde målte man 329 smittede pr 100.000 i Torrevieja. Nå mot slutten av august har smitteraten økt til nesten 360 de siste 14. dagene.

Rojales har en av regionens laveste smitte-rater.

Spania under ett passerte den siste smitte-toppen rundt 22. juli.

Grafen viser antall som har testet positive i rødt. Antallet testede totalt vises i grått.

Personer som har testet positive for Corona-viruset pr. 100.000 innbyggere siste 14. dager:

Vega Baja11.mars30.mars19.April22.mai15. juli29. aug
Torrevieja16.810.834.850.7967359,05
Orihuela63.3028.4223.2524.2098319,72
Guardamar39.0919.5545.6131.555239,76
Rojales82.5311.7929.48013155,96
San Miguel165.7333.15015.8411237,6
Santa Pola24.7637.1419.5989269,63
Tallene kommer direkte fra Valencia-regionens helsemyndighet Conselleria de Sanidad Universal y Salud Pública.

Relaterte saker

- Advertisement -