23.2 C
Alicante
30.4 C
Málaga
21.4 C
Las Palmas de Gran Canaria

Kraftig fall i antall nye smittede i Alfaz, Altea og området

Antallet nye Covid-smittede er mer enn halvvert i de fleste kommuner nord på Costa Blanca. I Altea var smitteraten på 274,85 ved utgangen av august. Nå er tallet 84,23 pr 100.000 siste 14. dager.

Snittet for Alicante-provinsen er nå på 99,61 mot 230,27 i slutten av august. 84.23

Personer som har testet positive for Corona-viruset pr. 100.000 innbyggere siste 14. dager:

Kommune4. mars.20. April13.mai22.Aug29.Aug15.sept
Marina Baixa
Alfaz del Pi43.9429,2949.9239.50174,6369.85
Altea26.9213,468.87359.07274,8584.23
La Nucia32.2537,6327.53165.17154,1677.08
Villajoyosa54.8060,578.52335.24218,7688.07
Benidorm40.7464,0322.71449.96387,51184.53
Polop40.2800217.2259,2459.24
Tallene kommer direkte fra Valencia-regionens helsemyndighet Conselleria de Sanidad Universal y Salud Pública.

Relaterte saker

- Advertisement -