20.8 C
Alicante
30.4 C
Málaga
20 C
Las Palmas de Gran Canaria

Markant smitte-økning i Alfaz del Pi

I nesten hele Marina Baixa har man siste måneden sett stabilt fallende smitte-tall. I Villajoysa er nå antallet nye smitte en brøkdel av hva man så mot slutten av april måned. Alfaz del Pi er eneste kommunen hvor man ser en markant økning. I kommunen er nå smittetallet nesten 50 personer som tester positivt pr 100.000 siste to ukene. Med en smitte-ratio på 50 er Alfaz del Pi uansett langt under snittet for Spania som lå på 162,03 15. mai.

I nabokommunen Altea har bare 8.87 testet smittet siste 14. dager pr. 100.000 innbyggere.

Personer som har testet positive for Corona-viruset pr. 100.000 innbyggere siste 14. dager.

Kommune4. mars.10.mars15.mars30. mars20. April13.mai
Marina Baixa
Alfaz del Pi43.9419.5319.534.8829,2949.9
Altea26.9222.4313.468.9713,468.87
La Nucia32.2516.135.38037,6327.53
Villajoyosa54.8023.0728.8428.8460,578.52
Benidorm40.7427.6523.2818.9264,0322.71
Polop40.2840.2820.14000
Tallene kommer direkte fra Valencia-regionens helsemyndighet Conselleria de Sanidad Universal y Salud Pública.

Relaterte saker

- Advertisement -