23.2 C
Alicante
30.4 C
Málaga
21.4 C
Las Palmas de Gran Canaria

Klart fallende smitte-trend i Alfaz, Altea og området

Alle kommuner i oversikten viser et part fall i antall nye smittede sammenliknet med perioden før. Man ser fallende smitterater nå over mesteparten av Valencia-regionen inkludert i Alicante.

Helsemyndighetene ser en klar sammenheng mellom innføringen av “portforbudet” fra klokken 01.00 og nedgangen i smitte-raten i de kommunene som ble omfattet av dette.

Med 62 nye smitte-tilfeller siste to uker har Altea en smitterate på nesten 275 pr. 100.000 i perioden. 32 nye tilfeller er påvist i Alfaz del Pi i perioden noe som gir kommunen en smitte-rate på 174,63.

Snittet for Alicante-provinsen er nå på 230,27 mot 282,46 en uke tidligere.

Personer som har testet positive for Corona-viruset pr. 100.000 innbyggere siste 14. dager:

Kommune4. mars.20. April13.mai22.Aug29.Aug
Marina Baixa
Alfaz del Pi43.9429,2949.9239.50174,63
Altea26.9213,468.87359.07274,85
La Nucia32.2537,6327.53165.17154,16
Villajoyosa54.8060,578.52335.24218,76
Benidorm40.7464,0322.71449.96387,51
Polop40.2800217.2259,24
Tallene kommer direkte fra Valencia-regionens helsemyndighet Conselleria de Sanidad Universal y Salud Pública.

Relaterte saker

- Advertisement -