23.2 C
Alicante
30.4 C
Málaga
21.4 C
Las Palmas de Gran Canaria

Høye smittetall nord på Costa Blanca

Smitteraten nord på Costa Blanca er fortsatt svært høy. Flest smittede i forhold til antall innbyggere finner man fortsatt i turist-hovedstaden Benidorm. Smittetallene er jevnt over svært høye med 239,5 smittede pr 100.000 i Alfaz del Pi. 18 personer har testet positive for Corona-viruset i denne kommunen.

Snittet for Alicante-provinsen er 282,46.

Personer som har testet positive for Corona-viruset pr. 100.000 innbyggere siste 14. dager:

Kommune4. mars.20. April13.mai22.Aug
Marina Baixa
Alfaz del Pi43.9429,2949.9239.50
Altea26.9213,468.87359.07
La Nucia32.2537,6327.53165.17
Villajoyosa54.8060,578.52335.24
Benidorm40.7464,0322.71449.96
Polop40.2800217.22
Tallene kommer direkte fra Valencia-regionens helsemyndighet Conselleria de Sanidad Universal y Salud Pública.

Slik så Covid-kartet ut for Marina Baixa i begynnelsen av August:

Relaterte saker

- Advertisement -