23.2 C
Alicante
30.4 C
Málaga
21.4 C
Las Palmas de Gran Canaria

Fortsatt høye smitte-tall nord på Costa Blanca

I Alfaz del Pi og La Nucia ser man synkende men fortsatt høye smitte-tall. Situasjonen i nabokommunene Altea og Villajoyosa er relativt stabil.

Situasjonen i turist-metropolen Benidorm er fortsatt ekstrem med 556 nye smittede pr. 100.000 siste to uker. Dette er uansett ned fra tidligere i august hvor tallet lå godt over 600.

Personer som har testet positive for Corona-viruset pr. 100.000 innbyggere siste 14. dager.

Kommune4. mars.15.mars20. April13.mai15.juli4. Aug11.Aug
Marina Baixa
Alfaz del Pi43.9419.5329,2949.938136115
Altea26.9213.4613,468.8770149150
La Nucia32.255.3837,6327.5339124112
Villajoyosa54.8028.8460,578.5291175171
Benidorm40.7423.2864,0322.71224626556
Polop40.2820.140091311
Tallene kommer direkte fra Valencia-regionens helsemyndighet Conselleria de Sanidad Universal y Salud Pública.

Relaterte saker

- Advertisement -