24 C
Alicante
30.4 C
Málaga
23.6 C
Las Palmas de Gran Canaria

Covid-oppdatering: Altea Albir Alfaz del Pi

Alicante-provinsen har i snitt nå 191,96 nye smittede pr 100.000 siste to ukene. Dette er langt under snittet for Spania som nå er på 458. Værst er det i Nord-Spania hvor man i provinsen Burgos ser ekstreme tall med 1287 smittede pr 100.000 og i Nord-Øst hvor provinsen Barcelona har 1145 nye smittede pr 100.000 siste to uker.

De tradisjonelt “norske” kommunene på nord på Costa Blanca ser likevel ganske moderate smittetall. I Alfaz del Pi er det 38 nye positive tilfeller siste 14 dager pr 100.000. Noe som er mindre enn det man så på forsommeren i mai måned. I Altea er tallet høyere med 70. Der man virkelig ser en økning i antallet smittede sammenliknet med forsommeren er i turistmetropolen Benidorm og i Villajoyosa.

Personer som har testet positive for Corona-viruset pr. 100.000 innbyggere siste 14. dager.

Kommune4. mars.10.mars15.mars30. mars20. April13.mai15.juli
Marina Baixa
Alfaz del Pi43.9419.5319.534.8829,2949.938
Altea26.9222.4313.468.9713,468.8770
La Nucia32.2516.135.38037,6327.5339
Villajoyosa54.8023.0728.8428.8460,578.5291
Benidorm40.7427.6523.2818.9264,0322.71224
Polop40.2840.2820.140009
Tallene kommer direkte fra Valencia-regionens helsemyndighet Conselleria de Sanidad Universal y Salud Pública.

Relaterte saker

- Advertisement -