23.2 C
Alicante
30.4 C
Málaga
21.4 C
Las Palmas de Gran Canaria

Covid-oppdatering: Alfaz del Pi, Albir og Altea

I praksis hele Marina Baixa-området er markert som mørke-rødt på Valencia-Regionens kart over Covid-19 smitte. I Alfaz del Pi har 136 personer testet positive for viruset siste 14. dager pr 100.000.

Høyest smittegrad finner man i turist-metropolen Benidorm med 626 nye tilfeller pr 100.000. Tall fra helsemyndighetene viser at det primært er ungdom og 30-åringene som nå smitter hverandre. 57% av smitte-utbrudd knyttes nå til denne gruppen i Alicante-provinsen.

Personer som har testet positive for Corona-viruset pr. 100.000 innbyggere siste 14. dager.

Kommune4. mars.15.mars20. April13.mai15.juli8. Aug
Marina Baixa
Alfaz del Pi43.9419.5329,2949.938136
Altea26.9213.4613,468.8770149
La Nucia32.255.3837,6327.5339124
Villajoyosa54.8028.8460,578.5291175
Benidorm40.7423.2864,0322.71224626
Polop40.2820.1400913
Tallene kommer direkte fra Valencia-regionens helsemyndighet Conselleria de Sanidad Universal y Salud Pública.

Relaterte saker

- Advertisement -